BUDAPEŠŤ a jej bývalá židovská štvrť, Maďarsko, 8.5.2018, Bez stravy

BUDAPEŠŤ a jej bývalá židovská štvrť

BUDAPEŠŤ a jej bývalá židovská štvrť
Termín:
8.5.2018 – 8.5.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:1 deň
Doprava:autobus (-)
Strava:Bez stravy
Číslo termínu:62780024
od 28 € Príplatky v cenníku

Názov zájazdu podľa organizátora: | spoznávanie židovskej kultúry
Ubytovanie
BUDAPEŠŤ a jej bývalá židovská štvrť
Popis ubytovania
BUDAPEŠŤ
 Zaujímavý výlet spojený so spoznávaním bohatej židovskej kultúry v hlavnom mesta Maďarska
 
1-denný autobusový zájazd
Potulky po zrevitalizovanej bývalej židovskej štvrti a prechádzka centrom mesta


Odchod: z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 07:00 hod.
Návrat: do Bratislavy cca 21:00 hod.

Termín: 08.5.2018 (utorok - deň pracovného voľna)


Cena: 28 EUR
V cene je zahrnuté:
• doprava zájazdovým autobusom
• služby sprievodcu
• prehliadka mesta podľa programu (bez vstupov)
• zákonné poistenie voči insolventnosti

V cene nie je zahrnuté:
• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 2,1 €/osoba; KCP - Plus 2,5 €/osoba
• vstupné do synagógy a Múzea židovskej kultúry: 4000 Ft/dospelí, 1200 Ft/deti 6-12 r., 3000 Ft, študenti (na študentský preukaz)
 
PROGRAM ZÁJAZDU

• Príchod do Budapešti cca o 10:30 hod. Počtom najväčšia židovská obec strednej Európy žije práve v Maďarsku, najmä v Budapešti. Ich tradície, staviteľstvo, umenie je cennou súčasťou maďarskej kultúry. Spomedzi 22 budapeštianskych synagóg vyniká synagóga na ulici Dohány, ktorá nemá páru v celej Európe. Návšteva tejto najväčšej európskej synagógy, postavenej v romantickom slohu s maurskými prvkami. V jednom z jej krídiel sa nachádza Židovské múzeum s pamätnou sieňou venovanou holokaustu a ktorá oboznamuje návštevníkov s históriou, ako aj liturgickými i bežne používanými predmetmi maďarskej židovskej obce. Prejdeme sa aj k ďalším synagógam v okolí. Následne sa poprechádzame bývalou židovskou štvrťou, ktorá bola z veľkej časti krásne zrevitalizovaná. Nájdeme tu nové spoločenské centrum tzv. „Dvor Gozsdu“, ale aj ďalšie obchodíky s umeleckým predmetmi, reštaurácie s kóšer ponukou jedál, bary, z ktorých sa ozýva klezmer hudba, obnovené „puby v ruinách“ a pod.
• Popoludňajší program nám vyplní prechádzka, počas ktorej si ukážeme najkrajšie stavby budapeštianskej secesie (Cukráreň Gerbeaud, Palác Gresham, Tržnica, Múzeum úžitkového umenia, 1. obchodný dom v Budapešti Párizsi a pod.).
• V podvečerných hodinách cca o 18:00 hod odchod z Budapešti. 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznámky:
• zájazd sa uskutoční pri min. počte účastníkov 30 osôb
• odchod z iných miest v prípade min. 10 prihlásených osôb - za príplatok: Nitra +7 €, Trnava +6 €, Bratislava - bez príplatku

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK